در حال آماده سازی اطلاعات...
۶ مقصد جذاب برای ایرانگردی

امتیاز دهید :   اولین نفر باشید    

۶ مقصد جذاب برای ایرانگردی

در این تعطیلات عید انتخاب یک مقصد برای سفر کردن خیلی ذهن را مشغول میکند.امروز در این مقاله قصد داریم کار شما را راحت کنیم و به شما بهترین مقصد برای سفر را معرفی کنیم.پس تا پایان همراه ما باشید.

ایرانگردی عید نوروز  چقدر می تواند جذاب باشد؟ تعطیلات نوروز برای بسیاری از ما فرصتی است برای سفر کردن و کمی استراحت و دوری از کار و مشغله های زندگی. تعدادی از ما ۱۳ روز عید نوروز را تعطیل هستیم و فرصت بیشتری داریم و تعدادی هم فرصت کمتری داریم و یا میخواهیم نیمی از تعطیلات را در کنار فامیل و اعضای خانواده سپری کنیم.

در هر صورت چه از دسته اول باشید و چه از دسته دوم ما برایتان پشنهاداتی داریم که حتما به کارتان می آید!

هزینه سفر به خارج از کشور نسبت به سفرهای داخلی گران تر و همچنین دارای دردسر بیشتری هم هستند و برای همین با معرفی ۶ مقصد جذاب برای ایرانگردی عید نوروز  می خواهیم انتخاب شما را آسان تر کنیم. با پرواز ایران همراه باشید.

ایرانگردی عید نوروز

۱- سفر به تفرش

تفرش

تفرش می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما برای ایرانگردی عید نوروز  باشد. این شهر زیبا با منابع طبیعی و همچنین جاذبه های تاریخی خود می تواند چند روز شما را سرگرم کند. از دیدنی های این شهر می توان به چشمه آب معدنی “گراو”، غار “امجک”، آب انبار “بلور” و… اشاره کرد.

برای آشنایی بیشتر با تفرش می توانید مطلب زیر را ببینید:

تفرش کجاست و چه جاهایی برای دیدن دارد؟

۲- سفر به کرمانشاه

کرمانشاه

چه قصد سفر به شهر کرمانشاه را داشته باشید و چه بخواهید تمام استان کرمانشاه را بگردید، دستتان برای انتخاب بسیار باز است. شهر کرمانشاه دارای جاذبه های دیدنی بسیاری از جمله تاریکه بازار (بازار سر پوشیده تاریخی)، مسجد شافعی، مسجد عمادالدوله، طاق بستان، سراب نیلوفر و بسیاری موارد جذاب و دیدنی دیگر که هر کدام علاوه بر گردشگران ایرانی، هرساله تعداد کثیری گردشگر خارجی را نیز به خود جذب می کنند.

اگر بخواهید ایرانگردی عید نوروز  را با استان کرمانشاه تجربه کنید می توانید علاوه بر شهر کرمانشاه از جاذبه های شهرهای دیگر آن از جمله “روستای شمشیر” و “غار قوری قلعه” در شهرستان پاوه، “معبد آناهیتا” در شهرستان کنگاور و… دیدن کنید.

برای آشنایی بیشتر با تعدادی از جاذبه های کرمانشاه می توانید مطالب زیر را ببینید:

مسجد بسیار دیدنی عمادالدوله در کرمانشاه

 

۳- سفر به شیراز

شیراز

شیراز را همه ما میشناسیم، چه قبلا به آن سفر کرده باشیم و چه آن را برای ایرانگردی عید نوروز  انتخاب کرده باشیم در هر صورت یکی از پایه های ثابت ایرانگردی است. شیراز دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی متعددی است که هرکدام می تواند دلیلی برای سفر به این شهر زیبا باشد.

 

۴- سفر به مازندران

مازندران

اگر خودتان را ماجراجو یا طرفدار طبیعت گردی می دانید مازندران می تواند یک انتخاب مناسب برای گذراندن تعطیلات عید نوروز  برای شما باشد. این استان زیبا دارای جنگل ها و کوه ها و رودخانه های متعدد و بکری است که دیدن آن ها می تواند تمام وقت شما را پر کند. البته دریای زیبای خزر را هم نباید از قلم انداخت.

۵- سفر به سیستان و بلوچستان

سیستان و بلوچستان

هرچند این استان با دیدنی های بی نظیرش کمتر مورد توجه گردشگران است اما همیشه یکی از جذاب ترین مقاصد برای گردشگران حرفه ای بوده است. این استان با شرایط آب و هوایی خاصی که دارد طبیعتی منحصر به فرد را به نمایش می گذارد. اگر به دنبال مکانی خاص و تازه می گردید حتما سیستان و بلوچستان را در اولویت قرار دهید.

 

۶- سفر به اصفهان

اصفهان

مگر می شود در فهرست انتخاب های ایرانگردی اصفهان نباشد! اصفهان دارای جاذبه های تاریخی بسیار زیادی است که همین باعث سرازیر شدن گردشگران فرهنگی و علاقه مند به تاریخ به این شهر شده است. در واقع اصفهان هم مانند بسیاری از شهرهای ایران شبیه به یک موزه است و در هر گوشه آن می توان آثار تاریخی را مشاهده کرد. 

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.اگر به دنبال مقاله های بیشتری هستید حتما به بخش راهنمای سفر در سایت سری بزنید.


نظر سنجی