در حال آماده سازی اطلاعات...
راهنمای سفر به آمریکا

امتیاز دهید :   1    

راهنمای سفر به آمریکا

 

ایالات متحده مقصد گردشگری محبوبی برای سفر‌های طولانی مدت میان گردشگران نیست. اکثر مردم برای تنها برای مدت کوتاه و سفر به یک یا دو شهر به آمریکا می‌آیند. با وجود اینکه آمریکا کشوری بزرگ است، فاقد زیر ساخت‌های توریستی یا سیستم حمل و نقل مناسب برای سفر میان شهر‌ها است. در آمریکا هتل‌ها بزرگ نیستند، قطار‌ها در مکان‌های زیاد و مختلف توقف ندارند و همچنین به ندرت به متقاضیان ویزای کار و تعطیلات می‌دهند. اکثر تور‌های دور دنیا در لس آنجلس و نیویورک توقف دارند، اما آمریکا جایی است که وقت بیشتری برای گردش نیاز دارد. پارک‌های ملی متعدد، جغرافیای گوناگون، فرهنگ، موسیقی و غذای عالی از ویژگی‌ها و جاذبه‌های ایلات متحده هستند. ماشینی اجاره کرده و در کشور گردش کنید. همچنین می‌توانید در تور‌های درون کشوری نیز شرکت کنید. شهر‌ها فوق‌العاده هستند، اما آمریکای واقعی در روستا‌ها نمایان می‌شود. با سفر به روستا‌ها و خارج از شهر تازه می‌فهمید آمریکا کشوری متنوع، هیجان‌انگیز و ارزان است. 

هزینه‌های معمول

هتل و هاستل

آمریکا هتل‌های زیادی ندارد. خارج از شهر‌های بزرگ تنها می‌توانید هاستل و مسافرخانه‌های ارزان پیدا کنید. برای اتاق‌های خوابگاهی در هاستل‌ بین ۲۵ تا ۴۰ دلار برای هر شب باید پرداخت کنید. هزینه‌ی مسافرخانه و هتل‌های ارزان در کنار بزرگراه‌ها از ۳۵ دلار برای هر شب از اقامت شروع می‌شود. هزینه‌ی هتل‌ها در شهر‌ها از ۷۰ دلار شروع می‌شود (در شهر‌های بزرگ و مهم مثل نیویورک شروع قیمت هتل‌ها از ۱۰۰ دلار است). آمریکا کشوری بزرگ است و هزینه‌ها در شهر‌های مختلف تفاوت دارد. 

غذا

غذا در آمریکا بسیار ارزان است و شما با هزینه‌ای مناسب می‌توانید فست فود یا ساندویچ بخورید. هزینه‌ی ساندویچ‌ها ۵ دلار و هزینه‌ی فست فود ۶ دلار است. برای غذا خوردن در رستوران‌هایی که دارای میز و صندلی هستند بین ۱۰ تا ۱۵ دلار برای غذا به همراه نوشیدنی باید پرداخت کنید. قیمت در رستوران‌ها از این حد شروع شده، بالا می‌رود و حد معینی نیز ندارد! در شهر‌های ساحلی هزینه‌ی غذا حتی از این مقدار هم بالا‌تر می‌رود. اگر می‌خواهید خودتان آشپزی کنید، هزینه‌ی مواد اولیه‌ی غذا برای یک هفته بین ۵۰ تا ۶۰۰ دلار خواهد شد. 

حمل و نقل

آمریکا کشور بزرگی است و همین بزرگی سفر به شهر‌ها و قسمت‌های کشور را مشکل می‌کند. آسان‌ترین راه برای سفر، سفر با ماشین است. با سفر به وسیله‌ی ماشین از مناظر و مکان‌های دیدنی آمریکا به بهترین شکل دیدن خواهید کرد. سفر جاده‌ای سنتی قدیمی در آمریکا است. در شهر‌های ساحلی شبکه‌ی اتوبوس و قطار برای رفت و آمد ارزان به قسمت‌های مختلف وجود دارد. هزینه‌ی اتوبوس‌ها تنها یک دلار است. پرواز بهترین و سریع‌ترین گزینه برای سفر است، اما هزینه‌ی بالاست. برای پرواز‌های ارزان از شرکت‌های هواپیمایی جت بلو (JetBlue) و ساوت وست (Southwest) استفاده کنید. شرکت راه آهن امتراک (Amtrak) قطار‌هایی برای سفر به سراسر کشور دارد. با سفر به وسیله‌ی قطار می‌توانید از مناظر زیبا نیز لذت ببرید، اما هزینه‌ی این نوع سفر بیشتر از اتوبوس است. 

فعالیت‌ها

با توجه به مساحت زیاد ایالات متحده، هزینه‌ی فعالیت‌ها در شهر‌های مختلف متفاوت است.

نکاتی برای کاهش هزینه‌ها

استفاده از اتوبوس‌های محلی

در آمریکا بهترین راه برای رفتن به مناطق مختلف در شهر‌ها، استفاده از اتوبوس است، هزینه استفاده از اتوبوس تنها یک دلار است. عموما استفاده از قطار و هواپیما راهی گران برای سفر به مناطق مختلف است. اگر می‌توانید ماشین اجاره کرده و هزینه‌ی سوخت را با دوستانتان تقسیم کنید. مگاباس (Megabus) و بولت باس (Bolt Bus) دو شرکت اتوبوسرانی در امریکا هستند. 

استفاده از امتیاز‌های مالی و تخفیفی هتل‌ها

حتما قبل از سفر برای استفاده از کارت‌های اعتباری هتل‌ها ثبت نام و از امتیاز‌های این کارت‌ها در طول سفر خود استفاده کنید. این کارت‌ها در شهر‌های بزرگ بسیار مورد استفاده است. همچنین با داشتن این کارت هتل‌ها هزینه‌ی پارکینگ ماشین شما را نیز پرداخت می‌کنند و راهی مناسب برای کاهش هزینه است. 

 بلیت پارک‌های ملی

با گرفتن این کارت می‌توانید بدون پرداخت ورودی وارد پارک‌های ملی شوید.

آشپزی

آمریکا در جهان توسعه یافته ارزان‌ترین غذا را دارد. با خرید مواد اولیه‌ی غذا‌ها و پرداخت کمتر از ۴۰ دلار در هفته، هزینه‌ی بسیار کم‌تری برای غذا پرداخت خواهید کرد. 

 کاوچ‌سرف

کاوچ‌سرف ( couchsurs اقامت رایگان در خانه‌ی افراد محلی) از آمریکا شروع شده‌ است. با وجود این سرویس مشکل کمبود هاستل و هتل در این کشور حل شده است. شما می‌توانید میزبانان زیادی را در سراسر کشور پیدا کنید که مکان‌های دیدنی شهر خود را به شما نشان داده و اتاقی را به رایگان در اختیارتان قرار می‌دهند. 

چادر زدن

اطراف همه‌ی پارک‌های ملی مکان‌هایی ارزان برای چادر زدن وجود دارد؛ بنابراین اگر کسی هستید که معمولا برای تفریح چادر می‌زنید، حتما در کنار گردش در پارک‌های ملی در آن‌ها چادر بزنید. هزینه‌ی اکثر محل‌های مخصوص چادر زدن ۱۵ دلار برای هر شب از اقامت است. در‌ صورتی که از پارکینگ برای ماشین کاروان یا خودرو‌های شخصی استفاده کنید، این هزینه بیشتر خواهدشد. همچنین می‌توانید در سراسر کشور پارک‌هایی مخصوص ماشین‌های کاروان پیدا کنید که هزینه‌ی آن‌ها بین ۲۰ تا ۳۰ دلار برای هر شب اقامت است. علاوه‌ بر این با استفاده از وب سایت شرینگ اکانامی (sharing economy) می‌توانید افرادی را بیابید که در ازای دریافت هزینه‌ای اندک به شما اجاره می‌دهند در حیاط خانه‌ی آن‌ها چادر بزنید. 

کارت گردشگری در شهر

کارت‌های گردشگری امکان استفاده از جاذبه‌های گوناگون را با هزینه‌ای اندک فراهم می‌سازد (حتی از سیستم حمل و نقل به رایگان می‌توانید استفاده کنید). با پرداخت هزینه‌ای بین ۳۰ تا ۴۰ دلار و گرفتن این کارت می‌توانید به رایگان از موزه‌ها استفاده کرده، از جاذبه‌های مختلف با هزینه‌ای کم‌تر دیدن کنید و از تخفیف رستوران‌ها بهره‌مند شوید. 

رایدشر (Rideshare)

با استفاده از رایدشر (عبور و مرور با استفاده از خودرو‌های عبوری) می‌توانید با هزینه‌ای اندک به مکان‌های مختلف و شهر‌های گوناگون سفر کنید. با نشر آگهی در وبسایت‌های کریگزلیست (craigslist) و گامتری (gumtree) رانندگان متناسب با مقصد خود را بیابید. استفاده از این روش نه تنها سفر شما را دلچسب‌تر می‌کند، بلکه هزینه‌ی سوخت را نیز کم‌تر می‌کند یا اگر راننده هستید می‌توانید از این سرویس استفاده کرده و همراهانی را برای سفر بیابید. 

هتل‌های کنار جاده‌ای آمریکا

در آمریکا تعداد زیادی هتل و مسافرخانه‌ی بین راهی و کنار جاده‌ای با هزینه‌ی مناسب پیدا می‌شوند. برای اقامت‌ در این هتل‌ها ۴۰ دلار برای هر شب باید پرداخت کنید، اما این هزینه شامل مالیات نیز می‌شود و در کل هزینه‌ شما حدود ۶۰ دلار خواهد شد. این هتل‌ها و مسافر‌خانه‌ها گزینه‌های بسیار خوبی برای انتخاب هستند. خصوصا اگر تنها سفر نکرده باشید و هزینه‌ی اتاق بین شما و دیگران تقسیم شود. 

موزه‌ها و دیگر مکان‌های رایگان

با پرسش از مراکز توریستی، کارمندان هتل یا با استفاده از گوگل اطلاعاتی در خصوص موزه‌های رایگان یا موارد و مکان‌های مشابه کسب کنید. بسیاری از موزه‌ها به مناسبت‌های مختلف و در طول هفته رایگان می‌شوند یا تخفیف‌های خوبی ارائه می‌دهند. 

مکان‌های دیدنی و فعالیت‌های جالب در آمریکا

 نیویورک 

نیویورک، شهری که هرگز نمی‌خوابد، یکی از شگفت‌انگیز‌ترین شهر‌های دنیا است. در این شهر از کوزه‌های شگفت‌انگیز تا نمایشگاه‌های هنری گرفته تا سالن‌های تئاتر و رستوران‌ها و پارک مرکزی، چیزی نیست که بتوان از آن گذشت. نیویورک شهری بزرگ، شلوغ و سریع است، اما در کنار این‌ها همسایگی این شهر پر از مغازه‌ها و مکان‌های گوناگون دیگر است. 

ممفیس

ممفیس شهری شنی، صنعتی و کمی قدیمی است که به خوبی نمایان‌گر روز‌های خوب گذشته‌ در این شهر است، اما گول ظاهر خشن این شهر را نخورید. این شهر هنوز خانه‌ی قاتلان غذا و عاشقان موسیقی جاز است. به علاوه این شهر زادگاه خواننده‌ی معروف الویس پریسلی است و طرفداران این خواننده حتما از دیدن این شهر بسیار خوشحال خواهند شد. 

آستین 

هر بار که به این شهر سفر کنید بیشتر و بیشتر شیفته‌ی آن می‌شوید. هوای گرم، سبک موسیقی هانکی تانک و اجرای زنده‌ی موسیقی، خیابان‌های بارانی، پیاده‌روی‌های شگفت‌انگیز و محل‌های مخصوص دوچرخه‌سواری فوق‌العاده و انواع فعالیت‌های مختلف و سرگرم‌کننده‌ی دیگر این شهر را به شهری جالب و جذاب تبدیل کرده است. در آستین (Austin) از  واگن‌ها و چرخ‌های مخصوص غذا گرفته تا مغازه‌های خوراکی روی کشتی دریایی با محلی مخصوص برای سالاد، همه چیز خوب و کامل است. دانشکده‌ی آستین که وابسته به دانشگاه تگزاس است، فضایی با طراوت و جوان در شهر ایجاد کرده و جمعیت زیادی را به خود جذب می‌کند. به طور خلاصه این‌طور باید گفت که از سفر به شهر آستین نمی‌توان گذشت. 

آشویل 

آشویل (Asheville) در ایالت کارولینای شمالی واقع است. در این جا امکان پیاده روی و کوه نوردی در کوه‌های کارولینا وجود دارد. این شهر پر از پارک است و حتما از باغ گیاه‌شناسی در نزدیکی محوطه‌ی دانشگاه دیدن کنید. کوه‌های زیبا در نزدیکی شهر قرار دارند و همچنین عمارت بیلتمور (Biltmore estate) که بزرگ‌ترین عمارت خصوصی در آمریکا است و زمانی به جورج وندربیلت (George Vanderbilt) تعلق داشته، در این شهر قرار دارد. 

 غواصی در منطقه‌ی ساحلی اقیانوس آرام

منطقه‌ی ساحلی اقیانوس آرام یکی از زیبا‌ترین مناطق ساحلی در دنیا است. صخره‌های بزرگ و عمودی، جنگل‌هایی که به خط ساحلی می‌رسد، ساحلی به وسعت چندین مایل و درختان غول‌‌آسا زیبایی منحصر‌به‌فردی به اینجا بخشیده است. کل مسیر شگفت‌انگیز و زیبا است. در اینجا باید آرام حرکت کرد و گاهی برای دیدن و لذت بردن از مناظر زیبا توقف کنید. 

گردش در پارک ملی ردوود 

در کنار ساحل اقیانوس آرام، پارک ملی ردوود (Redwood National Park) قرار دارد و با درختان غول‌آسای سرخ چوب، پر از مکان‌های مناسب برای پیک نیک، چادر زدن و پیاده‌روی است. مکان‌های مخصوص پیاده‌روی هم آسان هستند و هم سخت. در میان آن‌ها راه‌های انحرافی زیادی برای رسیدن به ساحل وجود دارد. 

بازدید از پارک ملی گلاشیر 

حتی پس از دیدن پارک‌ها و جاذبه‌های گوناگون دیگر، با دیدن پارک ملی گلاشیر (Glacier National Park) حیرت‌زده خواهید شد. کوه‌هایی با قله‌های پوشیده از برف که تا آسمان سر به فلک کشیده‌اند، رودخانه‌ی زیبایی که از همان کوه‌ها و یخچال‌های طبیعی سرچشمه می‌گیرد و محل‌های مخصوص پیاده‌روی از زیبایی‌های این پارک هستند. 

دنور 

دنور (Denver) شهری آمیخته از زمختی و زندگی است. این شهر پر از رستوران‌های عالی، فرودگاه بین‌المللی بزرگ با پرواز‌های بسیار و کوه‌ها است. شهری تمیز است و مردم محلی رفتاری بسیار دوستانه دارند. 

شهر نچیز 

نچیز (Natchez) شهری تاریخی در ایالت می‌سی‌سی‌پی است که خانه‌هایی از قرن ۱۹ میلادی در آن وجود دارند. این خانه‌ها توسط گروهی از کشاورزان منزوی ساخته شدند که تنها با یکدیگر تعامل داشته‌اند. امروزه این خانه‌ها به جاذبه‌هایی تاریخی تبدیل شده‌اند که هنگام قدم زدن در کنار رودخانه‌ی می‌سی‌سی‌پی می‌توانید از مشاهده‌ی آن‌ها لذت ببرید. 

ساوانا 

ساوانا (Savannah) که در ایالت جورجیا واقع است، از خرابی‌های جنگ داخلی در امان مانده است، چرا‌ که از نظر ویلیام شرمن این شهر زیبا‌تر از آن بود که بخواهد خراب شود. با خیابان‌هایی پر از درختان پوشیده از خزه، پارک‌ها بزرگ و زیبا و اسکله‌ی شلوغ از جمله زیبایی‌ها و جاذبه‌های این شهر هستند. ساوانا بهترین مکان برای تجربه‌ی سرعت آهسته‌ی زندگی در جنوب است. 

نشویل

شهری که کمی روستایی و کمی مدرن و به سرعت در حال رشد است. موسیقی فوق‌العاده و رستوران‌های این شهر از جاذبه‌های آن هستند. شهری است که جاذبه‌ی توریستی چندان زیادی ندارد، اما آنچه شما را به اینجا جذب می‌کند، موسیقی، غذا، مردم مهربان و شاد و انرژی مثبتی است که شهر دارد. در سفر به این شهر حتما چند ساعتی را در موزه‌ی ایالت تنسی بگذرانید. در این موزه با جزئیات زیادی از تاریخ شهر آشنا خواهید شد و از آنچه فکر می‌کنید بهتر و جذاب‌تر خواهد بود. 

سن دیگو

گرما و آفتابی بودن همیشگی شهر، باعث شده مردمی شاد و پر انرژی داشته باشد که عاشق تفریحات بیرون از خانه از پیاده روی گرفته تا رفتن به ساحل و دویدن هستند و همچنین با خوشحالی شهر خود را به توریست‌ها و مسافران نشان می‌دهند. منطقه‌ی گس‌لمپ (Gaslamp) در مرکز شهر و ساحل اقیانوس آرام پر از رستوران‌هایی است که غذای دریایی سرو می‌کنند. 

دریاچه‌ی تاهو

علاوه‌ بر آب رودخانه، کلیه‌ی گونه‌های گیاهی و جانوری نیز در نزدیکی این رودخانه زندگی می‌کنند. با آنکه طی خشکسالی کالیفرنیا این رودخانه به‌طور غم‌انگیزی خشک شد، هنوز هم زیبایی منحصربه‌فرد خود را دارا است. با کوه‌های کوچکی که در اطرافش قرار دارد، محل مناسبی برای پیاد‌روی و قایق‌سواری در تابستان و اسکی در زمستان است. 

گردش در مونتانا 

چیز‌های زیادی درباره‌ی زیبایی منحصر‌به فرد مونتانا (Montana) نوشته شده است اما همه‌ی آن‌‌ها نادرست هستند! کلمات نمی‌توانند گویای زیبایی این شهر باشند. شهری است دور آن را کوه‌ها و تپه‌های عجیب و شگفت‌انگیز پوشانده است و زیبایی آن را در هیچ‌کجای دنیا نخواهید دید. مردم این شهر نیز مردمی با رفتار دوستانه، مهربان و عاشق گردش در بیرون از خانه هستند. 

دماغه‌ی کاد 

در این دماغه شهر‌های ساحلی کوچک و بسیاری وجود دارند که معروف‌ترین آن‌ها پراوینس تاون (Provincetown) و هیانیس (Hyannis) هستند، اما شهر‌های چتم (Chatham)، فلموت (Falmouth)، ولفیت (Wellfleet) و بروستر (Brewster) نیز ارزش دیدن دارند. اگر به دنبال غذای دریایی، ساحل‌ها، تفرج‌گاه‌های دریایی با کف پوشیده از تخته، کلاه و یک تفریح عالی خانوادگی هستید حتما از این دماغه دیدن کنید. 

پورتلند

پورتلند باور نکردنی است. در اینجا با کامیونت‌های مخصوص غذا، باغ‌های زیبا (شامل باغ‌های ژاپنی)، هنر زنده و امکان پیاده‌روی در کوه‌های اطراف، بهترین اوقات را خواهید داشت. پورتلند شهری فوق‌العاده است، خصوصا در تابستان که هوا عالی است و فستیوال‌های گوناگونی برگزار می‌شود. 

ددوود

ددوود (Deadwood) که در ایالت داکوتای جنوب واقع است، شهرت آن به زمان‌های قدیم در غرب بر‌می‌گردد و به قدری است که در سریال‌های اچ‌بی‌او (HBO، یکی از بزرگ‌ترین پخش‌کننده‌های شبکه‌های تلویزیونی در آمریکا) نیز نامش آمده است. اینجا بهترین مکان برای تجربه‌ی روز‌های قدیم و گذشته است. همچنین این شهر در نزدیکی تپه‌های سیاه و کوه راشمور قرار دارد. 

امیدواریم از این راهنمای سفر لذت کافی را برده باشید.پیشنهاد ما مطالعه دیگر راهنماهای سفر در سایت است.


نظر سنجی